poniedziałek, 16 maja 2011

Kartka z sekretem

Jak ja dawno kartek nie robiłam! :D W sumie nie wiem nawet czy ta kartka jest fajna, jakoś chyba wyszłam z wprawy. Nowe wyzwanie na Scrapujących Polkach odgrzało we mnie tą nieco zmarzniętą pasję. ;) Powiem szczerze, że zagospodarowanie tak "gigantycznej" przestrzeni było nie lada wyzwaniem. Po tych wszystkich ATC zapomniałam już, jakie kartki są duże. :D No ale do rzeczy.
Taka forma kartki chodziła za mną już jakiś czas, ale jakoś nie wiedziałam, jak to wykorzystać. A tu nowe wyzwanie "zmusiło" mnie, żeby wreszcie przejść do czynów. No i tak miała być kartka z sekretem - ukrytą wiadomością lub czymś niespodziewanym. :) Na mojej kartce znowu wróżka, bo coś nie mogę się od tego motywu opędzić. Śliczna jak nie wiem co i nieco sentymentalna. :) Przód kartki wygląda tak (dużo zdjęć - wybaczcie):
 
Gdy pociągniemy za duży kwiatek u góry, zacznie nam się wysuwać ukryta wiadomość - jednocześnie na górze i na dole:

 
Cały mechanizm robi w rzeczywistości całkiem niezłe wrażenie (jak ja pierwszy raz coś takiego zobaczyłam, to wyskoczyłam z kapci z ekscytacji :). No i jak zwykle zapraszam na szczegóły z moimi kwiatkami-samoróbkami:
I zbliżenie sekretu z wierszem mojego ukochanego Gałczyńskiego (chciałam wybrać jakiś mniej znany utwór, ale "Prośba o wyspy szczęśliwe" najbardziej tu pasowała :P):

Dziękuję serdecznie za wszystkie komentarze. Życzę miłego początku tygodnia, a jutro zapraszam do obejrzenia kolejnego ATC. :)

4 komentarze:

 1. Kartka jest świetna! Możesz zdradzić, jak ją się robi?

  OdpowiedzUsuń
 2. No i czad! Zrobiła na mnie wrażenie jeszcze zanim się magicznie rozsunęła, no a w całej krasie to już - wielkie wow! Choć powiem szczerze, że uroda twoich kartek jest tak wielka, że żadne dodatkowe magie nie są im potrzebne:)
  PS. Ukochany Gałczyński??? Cóż, mogłam sie tego spodziewać:))) Buziole

  OdpowiedzUsuń
 3. Karteczka jest zachwycająca, motywy, kolorystyka, kwiatki (tak, kwiatki!) i wszystko. A strona techniczna mnie też bardzo interesuje - jak to jest zrobione?!

  OdpowiedzUsuń
 4. a może jakiś tutorial zrobię, bo tak będzie chyba łatwiej wyjaśnić. :) w tym tygodniu postaram się wrzucić. dziękuję Wam ślicznie za miłe słowa! :*

  OdpowiedzUsuń